Më mbaj mend (për 1 muaj)

Janaq Mici & Petrit Lulo - Lart Flamujt E Kongresit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

1. 2x.
Me dyqind petrita
Komunista lule
Hapi Shqiperia
Historine e kuqe.

2. 2x.
Vitet ikin tutje
Ne u ngjitem lart
Nga firma e pare
Ne Kongres te shtate.

- Refreni
Na sjellin Kongreset
Drite e begati
Syrin ne shenjester
Nena Shqiperi

Lart me lart o shoke
Flamujt e Kongresit
Beteja fitore
Perpara na presin.

3. 2x
Para cdo stuhie
Vetetin ne bote
Drita e partise
Zjarr edhe barot

4. 2x.
Neper shtate kongreset
Ne u beme si malet
Drita jote e kuqe
U be drite e madhe

- Refreni
...


Ky tekst u dërgua nga zamiri


Nuk kemi video për këtë këngë.
Janaq Mici & Petrit Lulo - Lart Flamujt E Kongresit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lart Flamujt E Kongresit".
3. Video është e këngës "Lart Flamujt E Kongresit", por nuk këndohet nga Janaq Mici & Petrit Lulo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0