Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Petrit Lulo

Tags: Petrit Lulo

Petrit Lulo është një këngëtar i njohur, që këndon muzikë popullore. Petrit Lulo, një nga zërat më të vlerësuar të këngës së jugut dhe asaj të përpunuar qytetare, për dekada ka përcjellë tek publiku vlerat më të mira të folklorit shqiptar. Kënga e tij nuk arrihet nga të tjerët, ndërsa vazhdon ti mbajë denjësisht këto vlera të folklorit shqiptar. Jeta e tij artistike i ka dhuruar shumë momente të veçanta, të cilat për këngëtarin kanë mbetur si kujtimet më të bukura. Shumë e njohin si interpretues të këngës, por ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  94

Per Ju Do Kendoje Gjithe Jeten (2007)

Bilbili Kengen Filloi (2007)

Zoge E Libohoves (2004)

Petrit Lulo


» Dërgo Një Këngë »


Nje Komb Nje Flamur
Zog E Libohoves
Une Dola Dielli Leu

Krijoni Një Kartolinë

Disqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017