Jasmina Dervishi
Jasmina Dervishi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Tiranë Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri
  • Mosha:
  • 18 Vjeç

Biografia

BIOGRAFIA: Jasmina Dervishi është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Jasmina Dervishi është fituese e çmimit të parë në “Festivali i Fëmijëve” Tiranë 2013, duke u vlerësuar me çmime të ndryshme edhe në 3 edicionet pasuese të këtij festivali. Gjithashtu fituese e çmimit të tretë dhe të dytë në “Festivali i Fëmijëve” Shkodër, në vitet 2014 dhe 2015. Pjesëmarrëse edhe në disa festivale në Kosovë: Prishtinë, Gjilan, Prizren dhe Deçan si edhe në edicionin e dytë të “The Voice Kids Albania 2”. Gjatë vitit 2021, ishte fi...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0