Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jasmina Sahiti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9
 • Vendlindja:
 • Ferizaj 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Zvicër 
 • Mosha:
 • 37 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Jasmina Sahiti është një këngëtare e njohur. E lindur ne Kosovë, por shkollën e kreu në Zvicër. Jasmina Sahiti merr pjesë në SHKA Mërgimi, që u formua në fund të viteve '80 nga babai i saj. Jasmina Sahiti merr pjesë ne koncerte dhe konkurse të ndryshme në Zvicër. Në vitin 2004, Jasmina shoqërohet me grupin SHKA Ilirët nga Lausanne e Zvicrës dhe merr pjesë në festivalin e Gjirokastrës. Më datë 29 Mars 2014, Jasmina Sahiti publikon videoklipin "Si Në Harrem", në bashkëpunim me Big Style....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Leonida Marjakaj

Elida Kryeziu

Drenusha Latifi

Syzana Jashanica

Fjolla Krasniqi

Besa Morina

Valentina Ajdari

Fitore Gjonbalaj

Albulena Kajtazi

Teuta Blaka

Tags: Jasmina Sahiti


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet