Jason Derulo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17
  • Emri i Vërtetë:
  • Jason Joel Desrouleaux
  • Vendlindja:
  • Miramar, Florida 
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Jason Derulo është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo R&B. Jason Joel Desrouleaux (i lindur më 21 shtator 1989), i njohur në mënyrë profesionale si Jason Derulo është një këngëtar, kompozitor dhe kërcimtar amerikan. Që nga fillimi i karrierës së tij solo në vitin 2009, Derulo ka shitur mbi 30 milionë teke dhe ka arritur njëmbëdhjetë solo Platinum, përfshirë "Wiggle", "Talk Dirty", "In My Head" dhe "Whatcha Say". Derulo lindi në Miramar, Florida, bir i prindërve haitianë. Ai filloi të këndonte në moshë t...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Bruno Mars

Chris Brown

Nick Jonas

Iyaz

Stromae

Faydee

Edward Maya

Taio Cruz

James Arthur

Ed Sheeran


Tags: Jason Derulo

Jason Derulo në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë