Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jay Beat - Mbetet Pas (Feat. Nasty)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Me kujtohet hera e pare qe te pash ty zemra ime
kur me nje shikim te brisht pushtove zemren time
engjell ti mu duke me e mira ne ket bot
e ate qe ndjej per ty ti sdo e kuptoje dot
nje zemer qe per ty kendon
qe kur te shikon nuk reziston
e cdo fjal e not ty ta kushtonnn
wowww

Me kujtohet si dje hera par qe te pash
zemer gjithcka qe kisha un vec per ty e lash
sepse un te dua ty zemer un nuk dua tjeter
i ndrojtur te ta them po ta shkruaj ne nje leter
Je kuptimi botes time je ajo qe me mungon
zemer te falenderoj tjesht qe ekziston
ndoshta tani se kupton po do e kuptosh me von
se dashurin e kupton vetem kur dashuron
me cmend prania jote dhe menyra e te qenit ti
me cmend gjithcka rreth teje se zoti ta ka dhen dhunti
mundohem te sillem natyrshem po sa te shof bi ne mendime
bukuroshe ke fituar 200% te zemres time
e bie ne mendime jo me fjal po ne veprime
e nese se beson ather pyte zemren time
se jam bo me shum komplekse e as vet se kuptoj si
di vetem qe kam vec nje shpres dhe ajo je ti

I ulur pran dritares un vazhdoj te jem..
ne zemer kam shum gjera qe kam frik te ti them ..
le te mbese pas gjithcka qe ishte e shkuar
e te mendoj se me me ty kam dicka per te jetuar

...I ulur ktu ku jam perseri do qendroj.....
e ky shi qe pafund bie me kujton sa te dashuroj
un dua te le pas gjithshka qe ishte e shkuar....
e ndjej qe me ty kam dicka per te jetuar

Edhe nese kam gabuar tlutem mos ma mer per keq
cdo gabim qe kam kryer do mundohem qe ta ndreq
si letrat qe kam shkruar por qe ti kurr si lexove
per ato ndjenja dashurie qe ti kurr nuk i kuptove
dhe se ndoshta nje dit do jesh vec nje kujtim per mua
por deri ate dite mos harro se un te dua
zemer kjo esht dashuria ska nevoj per koment
nese do tjem i sinqert nga ktu sdel asnje moment

I ulur pran dritares un vazhdoj te jem..
ne zemer kam shum gjera qe kam frik te ti them ..
le te mbese pas gjithcka qe ishte e shkuar
e te mendoj se me me ty kam dicka per te jetuar

...I ulur ktu ku jam perseri do qendroj.....
e ky shi qe pafund bie me kujton sa te dashuroj
le te mbes pas gjithcka qe ishe e shkuar.
e ndjej qe me ty kam dicka per te jetuar

E ndjej
dicka dua te gjej
nje te vertet qe perseri tme japi jet
nuk dua te te njof t hjesh me thuaj a me do
Kjo zemer per ty kendon
kur te shikon nuk reziston
e cdo fjal e not ty ta kushton
wow

I ulur pran dritares un vazhdoj te jem..
ne zemer kam shum gjera qe kam frik te ti them ..
le te mbese pas gjithcka qe ishte e shkuar
e te mendoj se me me ty kam dicka per te jetuar

...I ulur ktu ku jam perseri do qendroj.....
e ky shi qe pafund bie me kujton sa te dashuroj
le te mbes pas gjithcka qe ishe e shkuar.
e ndjej qe me ty kam dicka per te jetuar


Ky tekst u dërgua nga  seldi


Nuk kemi video për këtë këngë.


Gerard Merdani
Featuring: Nasty
Publikimi: 09/04/2009


Jay Beat - Mbetet Pas
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mbetet Pas".
3. Video është e këngës "Mbetet Pas", por nuk këndohet nga Jay Beat.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gerard Merdani:


Komente 0