Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jay Beat - Kete Mengjes (Feat. Nasty & Funk)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

The Funk:

Kte mengjes fundi dhjetori rikthehen shkrimet ne jeten time
rikthehet nje pjes e imja qe kish mbetur ne mendime
kte mengjes mthyher para syve imazhi i femres ideale
e per her te fundit rrahjet e zemres mi ndale

Ky shi i brisht ne dritare per kto vargje mbehet ritem
te verteten askush se dinte ndoshta as ne vet se ditem
garen e krenaris askush se fitoi vetem endrrat tona fikem
e fare leht pa e kuptuar ditet me te mira iken.

Jay Beat:

Perball tqendroj...jam krenar
me dashurin time vec veten kam vrar
mkujtohet kur mthoje je i imi
spendohem per asgje cdo gje do e beja nga fillimi

Cdo premtim ta kam ber me shpirt
e ti kte tonen e quan flirt
cdo gje per ty duket kaq pa rendsi
po un sia tja bej me thuaj ti

Cdo gje tham cdo premtim ti mthua merre perseri
cdo puthje cdo ledhatim ti mthua merre perseri
cdo enderr per jeten ton ti mthua merre perseri
po kto lot qe sot pikojn si ti marr un perseri??

Refreni: Jay Beat:

Ne te dy akoma ndjejm pafund
dhe kte mengjes ndoshta dhe me shum
por kjo ndjenj asgje nuk permirson
vetem perbrenda shkatron

ne te dy akoma ndjejm pafund
dhe kte mengjes kjo gje dhemb me shum
sot te dy shkelim premtimet
te vertetat e jetes time

Nasty:

Cdo dit jetova me nje shpres qe sdo e zgjohesha kete mengjes
tani do me mbetet peng deri diten qe do vdes
ne te dy dhe fjal te pakta kan mbetur per tu kujtuar
dhe ne sfond po degjohet vec nje tingull te harruar

se ti ishe e vetmja dhe vazhdon te jesh e vetmja
etja per zerin tend vetja smdukej si vetja
jeta mkaloi para syve kur me zerin sta dgjova
dhe nga kjo enderr e bukur kte mengjes un u zgjova

sot zgjohem i lodhur sikur spata fjetur kurr
zemra ime sishte me e ne zemer me la nje gur
telefoni sbie me sikur mgjesin e kaluar
dhe gjithcka qe ne kaluam ne ne harres ka perfunduar

sot do jesh historia me e bukur per tu kujtuar
sepse zoti sben dallime as per dy te dashuruar
ku jan ato premtime tlutem mthuaj zemra ime
sado qe sje me mu mbetesh perendesh e zemres time

Refreni: Jay Beat :2X

Ne te dy akoma ndjejm pafund
dhe kte mengjes ndoshta dhe me shum
por kjo ndjenj asgje nuk permirson
vetem perbrenda shkatron

ne te dy akoma ndjejm pafund
dhe kte mengjes kjo gje dhemb me shum
sot te dy shkelim premtimet
te vertetat e jetes time

Nasty:

Cdo gje tham cdo premtim ti mthua merre perseri
cdo puthje cdo ledhatim ti mthua merre perseri
cdo enderr per jeten ton ti mthua merre perseri
po kto lot qe sot pikojn si ti marr un perseri??


Ky tekst u dërgua nga S.v.


Nuk kemi video për këtë këngë.


Gerard Merdani
Featuring: Nasty
Publikimi: 31/12/2010


Jay Beat - Kete Mengjes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kete Mengjes".
3. Video është e këngës "Kete Mengjes", por nuk këndohet nga Jay Beat.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gerard Merdani:


Komente 0