Jehó 2020

09/02/2020 - 10/05/2020
Studiot E Top Channel
Prezantuesit: Fjoralba Ponari
TV: Top Channel
Radio: Top Albania Radio

Jehó është një festival kënge, kushdo artist ose grup që ka një këngë të kompozuar dhe të pa publikuar më parë mund të marrë pjesë. Festivali është konceptuar të jetë një pasqyrim i muzikës që bëhet sot me rrymat e reja: HIP HOP, RNB, DANCE HALL, AFROBEAT, REGATONE, të cilat janë rrymat më në “TREND” sot dhe janë shumë prezente në rrjetet sociale si FACEBOOK, INSTAGRAM, SNAPCHAT. Performancat e artisteve janë konceptuar si një mix midis këngës, baletit dhe imazhit që transmetohet në Led Wall për ta bëre jo thjeshtë një “GARË” muzike po dhe “STILI”.

Jehó 2020 Jehó

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

* Kjo nuk është renditja zyrtare e festivalit, por renditja e teksteve më të lexuara në teksteshqip.com gjatë kësaj jave.

Jehó 2020 (Tekste & Video)


Komente 0