Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jehona Labe

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17
BIOGRAFIA: Jehona Labe është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore polifonike. E themeluar në shkurt të vitit 1999, Jehona Labe shpejt krijoi një reputacion si një nga ansamblet vokale më të respektuara që kryen polifoninë tradicionale të Lab-it që është unike për Shqipërinë jugperëndimore. Grupi i tërheq anëtarët e saj kryesisht nga rrethi i Vlorës edhe pse disa nga vokalistët vijnë nga zona të tjera brenda rajonit të Labërisë. Grupi ka performuar gjerësisht në Shqipëri dhe gjithashtu ka dhënë koncerte jashtë vendit në Gre...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentShoke Me Rrembeu Kenga (2005)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (2)

0
0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Grupi Polifonik I Bençes

Grupi Polifonik I Mallakastres

Grupi I Pleqve Të Himarës

Grupi Ergjëria

Ansambli Çipini

Polifonia Labe

Violinat E Lapardhasë

Grupi Polifonik Kolonjë, Gjirokastër

Ligji Rruges

WNC

Tags: Jehona Labe, Grupi Jehona Labe


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet