Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jehona Labe - 11 Luan Shqipetar  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

28/10/2014

2014-10-28T10:14:19+00:00x2
11 luan shqipetar
mes dhunes e maresis
e bene kombin krenar
mu ne zemer te serbis

smaili dhe boletini
krahet apur si shqiponja
o bijet tane ku ini
11 sa 10 miljona

x2
Beogradi porta mbylli
vuri telat ne kufi
por shqipja zbriti nga qjelli
se jeton ne kaltersi

smaili dhe boletini
krahet apur si shqiponja
o bijet tane ku ini
11 sa 10 miljona

x2
me urrejtje te ngarkuar
derdhen elmin shekullor
por shqipetaret te bashkuar
kan dal zot ne per sinor

smaili dhe boletini
krahet apur si shqiponja
o bijet tane ku ini
11 sa 10 miljona

x2
smaili dhe boletini
kryelart e faqe bardh
o bijet e shqipes ku ini
i puthem djemt ne ball

smaili dhe boletini
krahet apur si shqiponja
o bijet tane ku ini
11 sa 10 miljona

2x
zoti sikur i dergoj
keta burra me ferman
se shqipen ton e bekoj
dhe papa ne vatikan

smaili dhe boletini
krahet apur si shqiponja
o bijet tane ku ini
11 sa 10 miljona

x2
hapen krahet permbi trojet
do ta mbajim shtizen me dhembe
simbolin qe na ben rroje
se shkel dot njeri me kembe

smaili dhe boletini
krahet apur si shqiponja
o bijet tane ku ini
11 sa 10 miljona
11 sa 10 miljona


Ky tekst u dërgua nga Sabina
Më Shumë Këngë Nga Jehona Labe:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet