Jehona Shaqiri
Jehona Shaqiri

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Shkup
  • Jeton në
  • Kosovë
  • Mosha:
  • 44 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 17 Mars 1979
  • Horoskopi:
  • ♓ PeshqitBiografia

BIOGRAFIA: Jehona Shaqiri është një këngëtare dhe autore këngësh e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Jehona Shaqiri është themeluese e Rock Bandit të parë shqiptar “Terrorr” (solo kitariste) në vitin 1994. Ka qenë pjesëmarrëse në shumë koncerte të Kosovës, një ndër to “Wood Stock” në Pejë, deri tek “Akordet e Kosovës” në vitin 1995 me Rock Grupin “Terrorr”. Jehona ka përfunduar studimet në Akademinë e Muzikës, instrumenti piano. Kompozitore e shumë artistëve në këngët e festivaleve për fëmijë, ku është vlerësuar disa herë me çmime të para si p.s...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0