Jennifer Lopez

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  77
  • Emri i Vërtetë:
  • Jennifer Lynn Lopez
  • Vendlindja:
  • New York 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 50 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Jennifer Lopez është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Jennifer Lynn Lopez është një aktore, këngëtare, producente, kërcimtare dhe stiliste mode amerikane. Ajo është një nga njerëzit më të pasur në Hollywood dhe ka prejardhje nga Amerika Latine. Sipas Forbes dhe sipas revistës People, Jennifer Lopez është një nga 100 njerëzit me influencë në botë. Eshte fëmijë e prindërve porto-Rikan, Guadalupe Rodriguez (një edukatore fëmijësh) dhe David Lopez (specialist kompjuterash). Martesa e saj e parë is...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtarePërkthime:


Hitet e fundit:


Këngë Të Tjera:

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Julieta Venegas

Dido

Lara Fabian

Paulina Rubio

Celine Dion

Thalia

Mariah Carey

Kelly Clarkson

Katy Perry

Pink


Tags: Jennifer Lopez

Jennifer Lopez në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë