Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jennifer Lopez
 • Emri i Vërtetë:
 • Jennifer Lynn Lopez
 • Vendlindja:
 • New York 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 51 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 24 Korrik 1969
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♌ Luani
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  90
Këndon kryesisht: pop

Jennifer Lopez është këngëtare e huaj shumë e njohur. Jennifer Lynn Lopez është një aktore, këngëtare, producente, kërcimtare dhe stiliste mode amerikane. Ajo është një nga njerëzit më të pasur në Hollywood dhe ka prejardhje nga Amerika Latine. Sipas Forbes dhe sipas revistës People, Jennifer Lopez është një nga 100 njerëzit me influencë në botë.

Eshte fëmijë e prindërve porto-Rikan, Guadalupe Rodriguez (një edukatore fëmijësh) dhe David Lopez (specialist kompjuterash).

Martesa e saj e parë ishte me Ojani Noa në 22 shkurt 1997. Ajo e njohi atë kur punonte si kamariere në një restorant. Por ata u ndanë në janar të vitit 1998.

Më pas, Jennifer Lopez pati një lidhje prej 2 vjet e gjysëm me këngëtarin hip-hop nga Mongolia, Sean Combs. Martesa e dytë për Jennifer ishte me kërcimtarin e saj Cris Judd, i cili merr pjesë në videoklipin "Love don't cost a thing". Martohen në 29 shator 2001 dhe ndahen në Janar të vitit 2003.

Më pas, njihet me aktorin Ben Affleck, me të cilin kishte një marëdhënie serioze. Ben i dhuron asaj një unazë që kushtonte 1,2 milion $ në nëntor 2002. Kështu planifikojne të bëjnë dasmën e tyre në 14 shator 2003, në Santa Barbara, Kalifornia. Por dasma dështoi. Ata interpretuan bashkë ne dy filma: "Gigli" 2003 dhe "Jersey Girl" 2004.

Direkt pas ndarjes, takohet edhe njehere me Marc Anthony, të cilin e njihte dhe me parë se martesat e saj, dhe martohen më 5 qershor 2004. Në 22 shkurt 2008 lindin binjaket e tyre. Jennifer Lopez u nda nga Marc Anthony më 15 korrik 2011.

Në vitin 1998, Jennifer Lopez publikon albumin "On The 6".

Në vitin 2000, Jennifer Lopez publikon albumin "J.Lo".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

1

Më shumë artikuj nga Jennifer Lopez »


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet