A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Jericho - Shkaba


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  15

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

23/05/2010

2010-05-23T00:00:00

Participating in

Top Fest 7


Edhe malet edhe fushat po vajtojnë
Kang’t e trimit n’zemër t’djalit mâ s’jetojn'
Fjalt’ e pleqve nëpër oda kokan tha
Nji shejtan, ma t’mirt’ e votrës na i ka vra

Paska ardhë ahir zamani more vlla
N’krye t’venit nji xhahil syt me na pa
Oh ky devër o i fesatit n’mes vllaznisë
Gratë e huja dojnë me na i bo t’zot't e shpisë

Ku mbet' besa ku mbet fjala e burrnisë
Ku mbet' f'tyra e gjithë ai nam i tan Shqipnisë
Ku mbet vallja, ku met kanga me tupan
Ku mbet loti i dashnisë o për vatan

Përmi stanet e çobanit fluturo
Ti moj shqipja e vatanit mos harro
Me i hap krah't me na dhon zemër për mejdan
Në emër t'Zotit o për kët' vend bahem kurban

Ref:

Çohu n’kom se na erdh vakti
Sot flen o veç i ngrati
Vet jemi t’zot e ktij vendi, o dora e hasmit
Ka kush i del vatanit

Vet' jemi t’zot e k'tij vendi, o zagart’ e hasmit
Ka kush i del vatanit


Lyrics submited by  anonimi
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019