Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jetmir Barbullushi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  7
 • Vendlindja:
 • Shkoder 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 63 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
BIOGRAFIA: Jetmir Barbullushi është një autor këngësh i njohur. Lindur ne Shkoder 22-3-1958. Mesimet e para te muzikes i merr nga i jati Zyhdi Barbullushi. Ne insturmentin e pianos dhe te fizarmonikes qe ne moshen 5 vjecare. dhe nga zejush Ida per nje periudhe te shkurte. Ne klasen e trete fillore ndjek shkollen e muzikes ne degen e pianos me profesoresh Irena Banushi. Ne moshen 9 vjecare del ne skenen e teatrit Migjeni si solist ne fiarmonik me fantazin e Agim Krajkes, ku merr duartokitjet e para te publikut...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment

  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

Tags: Jetmir Barbullushi

Komente 0