A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jimmy Rock F

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  109
  • Emri i Vërtetë:
  • Jimmy Farizi
  • Vendlindja:
  • Tetove 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Suedi 
BIOGRAFIA: Jimmy Rock F është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock dhe pop-rock. Ka lindur në vitet '60 në Tetovë të Iliridës. Studimet mbetën të pakryera për shkaqe ekonomike dhe largohet drejt Suedisë në vitet '80. Atje fillon të merret me Hard rock dhe së bashku me suedezë, krijon grupet "Scare Crow" dhe "Area 51", grupe këto të njohura në jug të Suedisë. Pas martesës, var në mur kitarën për disa vite me radhë për t'iu përgjigjur obligimeve familjare. Tashmë fëmijët janë rritur, koha e tij e lirë është më e madhe dh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Gent Bushpepa

Aslaidon Zaimaj

Bojken Lako

Tiri Gjoci

Kachinari (Gjergj Kaçinari)

Lil Samee

Sadik Krasniqi (Diki)

F-Kay

Dredha

Gëzim Gashi


Tags: Jimmy Rock F, Jimmyrockf, Jimmy Farizi, Jimmy Rock Farizi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019