Më mbaj mend (për 1 muaj)

JimmyRockF - Kushtuar Babgjyshit Hajdar Farizi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  7

shum leht esht me opas fmi, por shum rend esht me qen bab, prind
nji keng e kushtuar babgjyshit tim, Hajdar Farizit. Ka qen bab shemvbullor dhe idol i imi deri sa te jem gjall.
Ka, jetima pa prind. por ka jetima edhe me prind te gjall,.
ne te dy aspekte esht situata shum e rend.
Ne kete dhome sonte rezet e djellit ndricojn
edhe pse ti shkove shpejte mua shpirti me leshoj
a e mban mend ti
koha fluturoj
sa shpejte ditet behen varg sa shume me mungon
une dua mos vajtoj, une dua mos kendoj
sikur zogu ne qjell te kaltert te fluturoj
ai tash ka vdeke shpirti shendroj
a thua do te zgjohet edhe nje here
qe ta perqafoj
nje tuf lule t,bukra
te vari i kam len
me rezen e fundit te djellit
lamtumire i kam then
JimmyRockF
Publikimi: 27/06/2022
Muzika: JimmyRockF
Teksti: JimmyRockF


JimmyRockF - Kushtuar Babgjyshit Hajdar Farizi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kushtuar Babgjyshit Hajdar Farizi".
3. Video është e këngës "Kushtuar Babgjyshit Hajdar Farizi", por nuk këndohet nga JimmyRockF.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga JimmyRockF:


Komente 0