Joana Prifti
Joana Prifti

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Selanik
  • Jeton në
  • Shqipëri
  • Mosha:
  • 20 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 27 Janar 2004
  • Horoskopi:
  • ♒ UjoriBiografia

BIOGRAFIA: Joana Prifti është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ka lindur me 27.01.2004 ne qytetin e Selanikut, Greqi. Rritur ne qytetin e Korçës per pjesen me te madhe te jetes, me pas per shkak te punes se babait zhvendosur ne Tiranë. Nga klasa e pare deri ne te treten shkollen e ka ndjekur tek shkolla e muzikes “Tefta Tashko Koço” ne Korçë, ndersa nga klasa e katert deri ne te nenten ne liceun artistik “Jordan Misja”,Tiranë. Ne te dyja shkollat ka ndjekur studimet per piano duke arritur rezultate te larta ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0