Më mbaj mend (për 1 muaj)

Joe Artid Fejzo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  4
 • Vendlindja:
 • Tirana 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Itali 
 • Mosha:
 • 56 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Joe Artid Fejzo është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe e lehtë. Joe Artid Fejzo graduated from the Academy of Fine Arts of Tirana, Albania, after 16 years of studying piano. In 1988 he was hired by the Opera Theatre of Tirana as a concert pianist, escort of the solo dance and guide of the solo lyrical. After two years of numerous and intensive activities, his concert repertoire carried out successfully, as the Concert N° 1 in La- of Eduard Grieg; Concert in Re B+ of Tchaikovsky as well as music by Rachm...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentPiano... Forte... (2008)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Ardian Trebicka

Gjergj Leka

Arjan Toci

Reshit Boka

Nimet Leka

Thoma Mahilaj

Vasillaq Gremi

Bert Ndoci

Fred Delaj

Hajredin Gjeta

Tags: Joe Artid Fejzo, Joe 'artid' Fejzo


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet