Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

John Cena - Keep Frontin'

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Keep Frontin'".
3. Video është e këngës "Keep Frontin'", por nuk këndohet nga John Cena.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

John Cena - Keep Frontin'  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00(feat. Bumpy Knuckles (Freddie Foxxx))

[Intro / Chorus: Big L sample]
I shoulda been out, I'm de-de-deadly
when I pu-pu-pull the pin out, keep frontin
I'ma try-try-try ya chin out
I knocked a lot-lot-lot-lot out of men out
Keep frontin, I'ma try-try-try ya chin out
I knocked a lot-lot
I knocked a lot-lot-lot out of men out
Keep frontin, keep frontin, keep frontin, keep frontin

[Bumpy Knuckles talking over sample]
Yo
Right now
I wanna teach all you MC's out there
How to be
Effective
Let's ride

[Freddie Foxxx a.k.a. Bumpy Knuckles]
Do y'all know what time it is when everybody game
is everybody else's hustle and everybody's shame
is somebody else's blame, whatever I became
I did it with hot rhymes and a lung full of flame
I never refrain, from loadin up and takin aim
Like chicks flows are different, I never cum/come the same
My mic will be the dame, written or off the brain
I show up with my chest pumpin hard like Notre Dame
I lose then I regain, hustle is in the vein
I'm drinkin protein shakes to muscle up the brain
In the black Chevy Suburban sippin champagne
with champagne, di*k out doin the damn thang
We movin in the fast lane, with them black thangs
On the way to the Bronx, to do the ski-mask thang
I don't know what's so funny cause I ain't laughing
The part is for a dead body, guess who's casting

[Chorus]

[John Cena talking over sample]
Alright bro, I'm hearin you
I'ma see what I can do
See how I can rip it
And be, effective
Follow this

[John Cena]
Cena spittin with the Bump Bump Bump for the Knux
Your whole crew gettin dumped dumped dumped with the chumps
We rollin like Donald Trump Trump Trump with the bucks
Your bi*ch-ass gettin jump jump jumped cause you suck
Follow me, you stick around round round when it's hot
You claimin that you down down down but you not
You try to offer me a pound pound pound you get got
I can't wait to hear the sound sound sound of you shot
You hearin me, it's time to show show show I got plans
That's all you brought you bettter go go go get your mans
A legal hustle, ain't no no f*ckin with grams
Stash the heat cause I can throw throw throw with my hands
I'm tellin you, on screen screen screen with these flicks
Catch me on the scene scene scene with three chicks
I f*ck like a fiend fiend fiend with three dicks
Fuck a sixteen teen teen I'm just sick

[Chorus]

[Tha Trademarc over sample]
Yeah, what's good fellas
I'm feelin y'all man
Most these cats
Can't engineer, they career
Yeah, Trademarc, bout to
Bout to show y'all
How to be, effective

[Tha Trademarc]
My camou' colors dog they be beige and brown
That shit was all love 'til you cowards came around
With the same ol' sound that's why your payroll down
That's how the game go now that's why you ain't gain ground
Cause you stuck on then dog, you ain't on now
And that's how it's been baby cause you ain't know how
You move your pen lazy maybe or your beats don't pound
I move quicker than the word on the street go 'round
I write down every lesson that my peeps hold down
You let your heat go blaow if you ain't speak profound
I write sixteens down 'til I hit green now
Makin up slang, ain't know what shit mean now
Trademarc, Marc Predka, jot the real name down
You can catch it on every marquee in town
Sayin Trademarc, ain't nobody like you now
Probably sweatin this track dog, go wipe your brow

[Chorus - 2X]

[Bumpy Knuckles]
You see, that's all it takes
Is for a man to make an effort to be, effective
And if you're not, effective... then you're defective
Hahahaha..


Më Shumë Këngë Nga John Cena:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet