A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jolanda Dhamo

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  24
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Jolanda Dhamo is a popular singer of Easy Listening music. Edhe pse kur ajo u ngjit në skenë në vitin 1981 ishte vetëm 16 vjeçe, atëherë bukuria dhe trupi i gjatë ishin një plus për të, si për të gjitha këngëtaret e vërteta. Ka qenë e privilegjuar dhe ndër këngëtaret më të mira në atë kohë, dhe aktualisht ka arritur të zgjerojë repertorin e saj me shumë këngë të lehta, popullore e ritmike për sa i perket muzikës. Ka qenë një femër me shumë humor, por ajo vetë ka pohuar se jeta e vështirë e një artisteje ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

I Lodhuri (2005)

Per Mua Je (2003)

Deti Dhe Kurbeti (2002)


» Add A Song »

Dashuria S'eshte Loje
Perse Fshihesh
Nene Dhe Zot
Me Fal Une Te Them
Lejla
Falja
Vetmia Flet
Deluzion
Sa Me Mungon
Jeto Me Hijen Tende


Related Artists:

Zeliha Sina

Justina Aliaj

Pavlina Nikaj

Morena Reka

Aferdita Zonja

Bruna Sota Hoxha

Lindita Theodhori

Nertila Koka

Alida Hisku

Myfarete Laze


Tags: Jolanda Dhamo, Jolanda, Lola

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019