Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Jolanda Dhamo - Zemra Ime  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2005

2005-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"I Lodhuri"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Zemra Ime" kënduar nga Jolanda Dhamo.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Kidda - Zemra Ime

(Ki-Kidda)
Ref :
O ti zemra ime
You my baby baby yo(2x)
Gonna make her dance
(Nanananana)(2x)

Mhmhmh baby mhmhm
Let’s make some mhmh baby
Make some mhmh
Ton naten qut baby naten qut
Mhmhm

Nuk ma nin qa thojn, nin qa thojn
Prap jena bashk un e ti
Nashta xhelozojn po nuk ka lidhje
Se prap Kidden kta shum e dojn yo

(Mamamama,mhmhmhhm)

Ref :
O ti zemra ime
You my baby baby yo(2x)
Gonna make her dance
(Nanananana)(2x)

Jojojojo baby jojojo
Zemer a mdon baby ti a mdon
Mos um vono baby para don
Zemer a mdon
Smuj pa ty TE DUA

O Didi, O Didi, O Di-Diwa Diwa
O Didi, O Didi, O Di-Diwa Diwa
Habibti, Habibti, O Di-Diwa Diwa
Habibti, Habibti, O Di-Diwa Diwa

Ref :

O ti zemra ime
You my baby baby yo(2x)
Gonna make her dance
(Nanananana)(2x)

Final Ref :

O ti zemra ime
You my baby baby yo(2x)
Gonna make her dance
(Nanananana)(2x)

Leno - Zemra Ime

Ref.

Nuk dua tja diiii
llafet per mua ca te thojn ty zemra ime nuk kam shum ziliiii
ti je e imja le te flasin zemra ime
nuk ka as nje drejtsiii
te flasin ty keq te degjosh per mua asnjeher ne vetmiiiii
se nuk duroj pa prek buzët e tua.


Vers 1.

Mir se te prita zemer
je mu si drita femer
kam shum dashni me t thene te embel zemer zemer zemer
arsyet shum te mdhaja
me ty filloj nga A
ben mbi 100 vjet te bej te bej si ty mamaja
dashnin kur ma tregon
as njeri sma beson
un kam nje gje me t thon
pa ty as gje jeton (3x).

Ref.

Nuk dua tja diii
llafet per mua ca te thojn ty zemra ime nuk kam shum ziliii
ti je e imja le te flasin zemra ime
nuk ka as nje drejtsi
te flasin ty keq te degjosh per mua asnjeher ne vetmiiiii
se nuk duroj pa prek buzët e tua.

Vers 2.

2 hapa para 2 hapa mbrapa
te kam si princes un te kam si borbardha
vec ty te dua, te dua per grua qe te me thosh nuk ka endrra pa mua
un jam ai qe te do per gjith jeten varet na zoti kur ka prer bileten
nuk I kundershtoj per gjithmon ti lyp jeten vetem me ty te jem ne boten tjeter.
Te jem ne boten tjeter.(2x)

Ref.3

Nuk dua tja diiii
llafet per mua ca te thojn ty zemra ime nuk kam shum ziliiii
ti je e imja le te flasin zemra ime
nuk ka as nje drejtsi
te flasin ty keq te degjosh per mua asnjeher ne vetmiiiii
se nuk duroj pa prek buzët e tua..

Princi Rebel (Ani) - Zemra Ime

ref

zemra ime zemren tende
o sa shum zemer e don
jap jeten harroj veten
me ty du tjem gjithmon

pj1 princi
zemer je shum e veshtire
zemer vetem me ty ndihem mire
ej
un du me qen me ty cdo moment
se sa her ste kam ti mi merr
krejt ment
mendjen te ti e kam zemer i joti jam
cdo sekond te dua pran i vetem pa ty jam
mendjen te ti e kam zemer i joti jam
cdo sekond te dua pran i vetem pa ty jam

ref
zemra ime zemren tende
o sa shum zemer e don
jap jeten harroj veten
me ty du tjem gjithmon

pj 2 princi
une vetem ty tmendoj
une per ty jetoj
nuk mundem te te harroj
se shum te dashuroj
cdo gje e kam me ty
cdo gje e du me ty
zemer jeten e endrroj
te jemi bashke dy....

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Jolanda Dhamo:

Më Shumë...