Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jon Tarifa

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Hollandë 
BIOGRAFIA: Jon Tarifa është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Joni Tarifa, shqiptar me origjinë, po korr frytet e punës së tij disa vjeçare. Djaloshi nga Tirana i cili profesion të vërtetë ka marketingun, jeton prej shume vitesh në Holandë. Ai është djali i dytë i Fatos Tarifës, ish-ambasador i Shqipërisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe më pas në Holandë. “U larguam nga Shqipëria familjarisht dhe u vendosëm në Chapel Hill, shtet i Karolinës së Veriut, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Aty mbarova s...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Faqja

Zyrtare

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Profili

SoundCloud

Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë KomentFree To Be (2013)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Deklan

Gussi

Klajdi Musabelliu

Klejvis Saliaj

Luiz Ejlli

Erjon Korini

Antre

Kelly

Mateus Frroku

Erjon Beci

Tags: Jon Tarifa, Joni Tarifa


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet