A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jona Jasimi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13
  • Vendlindja:
  • Elbasan 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Jona Jasimi është një këngëtare. Ne moshen 7 vjecare transferohet me familjen ne Firenze te Italise dhe aty fillon te kuptoj aftesite dhe dashurine qe ka per muziken. Ne moshen 10 vjecare futet per kanto operistik tek shkolla Guido Monaco ne Prato. Edhe pse ishte shume e vogel u perzgjedh nga komisioni i shkolles te merrte pjese ne Operen OTELLO te Giuseppe Verdi ne nje nga Teatret me prestigjoz ne Itali " Maggio musicale Fiorentino". Mbas shume koncertesh neper qytete te ndrysh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Linda Hyseni

Alma Saramati

Donna

Arbenita Arifi

Ayssel Kristuli

Albora

Eniada

Ola

Migena Rinxhi

Olta Juba


Tags: Jona Jasimi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019