Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jona Jasimi
  • Vendlindja:
  • Elbasan 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali 
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 29 Shtator 1991
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♎ Peshorja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20

Jona Jasimi është këngëtare. Ne moshen 7 vjecare transferohet me familjen ne Firenze te Italise dhe aty fillon te kuptoj aftesite dhe dashurine qe ka per muziken. Ne moshen 10 vjecare futet per kanto operistik tek shkolla Guido Monaco ne Prato. Edhe pse ishte shume e vogel u perzgjedh nga komisioni i shkolles te merrte pjese ne Operen OTELLO te Giuseppe Verdi ne nje nga Teatret me prestigjoz ne Itali " Maggio musicale Fiorentino". Mbas shume koncertesh neper qytete te ndryshme te Italise. Pasioni i madh per artin nuk e ndali ate te eksploronte fushen e baletit klasik dhe nderkohe qe kendonte ajo performonte ne musical dhe ne aktrim tek Teatri Politeama Pratese. Mbasi perfundoj shkollen e mesme per gjuhe te huaja ajo donte gjithashtu te realizohej duke studiuar ne Universitetin e Firenzes per Literature dhe fillozofi dega Muzike klasike, teater dhe kinema.

PASAPORTA:
Gjatesia: 1.68 m
Pesha: 51 kg
Ngjyra e syve: kafe e erret
Ngjyra e flokeve: kafe
Ushqimi i preferuar: Spaghetti me fruta deti
Muzika e preferuar: Pop,RnB,Rock,Dance
Kengetari/ja e preferuar: Beyonce,Christina Aguilera
Pija e preferuar: Bacardi
Ngjyra e preferuar: E zeza
Sporti i preferuar: Futbolli
Sportisti i preferuar: Cristiano Ronaldo
Hobi: Piktura
Stili i veshjes: Elegant,sprtiv

Në Maj 2015, Jona Jasimi merr pjesë në Top Fest 12 me këngën "Sa Me Ngjajne", tekst shperthyes i cili flet per nje dashuri te fort dhe romantike.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale: