Joni Aliraj
Joni Aliraj
Joni Aliraj
  • Vendlindja:
  • Vlore Shqipëri
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 25 Shtator 1987
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♎ Peshorja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Joni Aliraj është këngëtar i njohur. Hapat e para te muzikes per Joni Alirai nisen ne moshen 16 vjec kur nisi te merrte leksione ne kitare. Ky instrument i sherbeu per te ushtruar zerin me akordat dhe notat. Pak nga pak me kalimin e kohes filloi te mesoje covera kengesh dhe po ashtu nisi te shkruaje dhe te kompozoje vete kenge ne kitare. Eshte fan i muzikes pop-soft rock dhe veten e gjen ne kete rryme.

Në Maj 2014, Joni Aliraj merr pjesë në Top Fest 11 me këngën "Larg Si Yjet".

Më datë 17 Nëntor 2014, Joni Aliraj publikon videoklipin "Njesoj Si Ty".

Në Maj 2015, Joni Aliraj merr pjesë në Top Fest 12 me këngën "Ne Perralle".

Në Shtator 2015, Joni Aliraj merr pjesë në Kënga Magjike 2015 me këngën "Ne Kerkim Te Endrrave".

Më datë 29 Gusht 2017, Joni Aliraj publikon videoklipin "Njerez". Muzika e këngës dhe teksti u shkruan nga vetë Joni Aliraj. Videoklipi u prodhua nga SWART.

Më datë 2 Tetor 2018, Joni Aliraj publikon videoklipin "Dedikim" dhe është kujdesur vetë për muzikën dhe tekstin e këngës. Orkestrimi i këngës u punua nga Joniad Banushi. Videoklipi u prodhua nga kompania DArt Channel.

Më datë 9 Shtator 2020, Joni Aliraj publikon videoklipin "Me Ty". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Joni Aliraj. Videoklipi u prodhua nga Chill Pro, ndërsa produksioni audio u realizua nga Endrit Shani.

Më datë 5 Maj 2021, Joni Aliraj publikon videoklipin "Ego". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Joni Aliraj. Produksioni audio u realizua nga Endrit Shani.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0