Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Jonida Maliqi - Larg Teje
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Larg Teje".
3. Video është e këngës "Larg Teje", por nuk këndohet nga Jonida Maliqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Jonida Maliqi - Larg Teje Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  12

Muzika & Orkestrimi:

Adrian Hila

Teksti:

Armand Trebicka

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2002

Komente

Asnjë Koment

01/11/2002

2002-10-31T23:00:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Larg Teje" kënduar nga Jonida Maliqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 16 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
16

DËRGO TEKSTIN

Muzika: Adrian Hila
Teksti: Armand Trebicka
Orkestrimi: Adrian Hila

Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Mishela Rapo - Larg Teje

Mos më pyet kur do të vij
Nuk mund të përgjigjem sot
Malli për ty nuk e di
A shprehet me lot

Ndoshta s'do jemi sërish
Me gjithcka na dha kjo jetë
Por do ta kuptojmë më mirë
Çfarë kemi më të shtrenjtë

[REF. 2x:]
Tani larg teje po rri
Të të përqafoj më fort
Aq sa kurrë unë edhe ti
Jo,s'kemi mundur dot

Dua diellin të më prekë
Stinët të ndërrojnë vend
Trupat tanë mbi rrugë lënë gjurmë
Heshtja ngrihet mbi çdo gjurmë

Ndoshta s'do jemi sërish
Me gjithcka na dha kjo jetë
Por do ta kuptojmë më mirë
Çfarë kemi më të shtrenjtë


[REF. 4x:]
Tani larg teje po rri
Të të përqafoj më fort
Aq sa kurrë unë edhe ti
Jo,s'kemi mundur dot

Retno - Larg Teje

Retno:
Kejt momentet qe ti dhash sum lon sot mu kthy permas
edhe pse me veten flas, ku jom nis me zemer t'plast
e ku jom kon deri tash, a ka pas mo naj shkas
a ka pas sen qe s'tdhash e ti ku mete tash
po du mu nal e met fal, po sjom aj djal
qe dikur dikush me dikon tsheh edhe t'nal
me t'vet a mke pa ose mo ake dal
po thojn zemrat jan nal shpesh jon ngri e jon kall
vi verdall me vujtje tash po endna
skom faj qe hala t'ndjej mrenda
po thojn qe sjetohet me rrena
faji so jetim ksaj here e ka zemra
po provoj veq me ndrru e me shku me harru
qa spo du me pranu e mu hek e mu largu
se veq varrat qelen ma shum ka dhimbje
sun pot shoh n'sy kur ti pom rren mas shpine

Ref:
nuk po du me t'lon asniher vet
po du gjith une me kon me ty
nuk kom dasht me kon une larg teje
po ti zemren ma ke thy

Specialist:
Qe don me dit jo malli sem ka mar
bile mos kerko as falje se nuk muna me ta fal
ke pas ven po ske lon ven n'zemer tem
e di sa t'dhem ,po qado qe kalon nuk o faji jem
pe thom apet o veq faji yt qe na 2 sot nuk jena
une sjom keq bile shum ma mir po ndjehna
sa i perket per ty , as nuk du me ni
ke tentue mem shkatrrue kur un t'dhash dashni
beso kom menu me t'majt ngat , edhe me ti dhon ty tonat
amo ti mo sje e njojta, qudi senet qysh ndrrojkan
e qdo nat, malli mo nuk t'len rahat
ty t'dhem edhe kur flen edhe nese se pranon prap
nuk bon asnjo si un per ty dikur,
secili ka 1 zemer a ti n'ven t'saj ki gur
jom kon keq ma perpara e mo so tu ma ni
nese ti je e ftoft bor, un jom antartik

Ref:
nuk po du me t'lon asniher vet
po du gjith une me kon me ty
nuk kom dasht me kon une larg teje
po ti zemren ma ke thy

Vaxi - Larg Teje

Un do hec esdo ndaloj me kurr
Ndjenjes per ty un do ti vej nje gurre
Fatin tim un do ta kerkoj
Per dike me nuk duhet te mendoj

Ref:
Larg teje i lumtur
Do tjem patjetr unee
Nuk dua te vuaj
Ende dhe me shum
Nje zemer te re edi se do takoj
Qe me shum se ti do te me doje

Ka filluar shpirti im te qesh
Dhe ndjenjat tani po me japin shprese
Zemra ime nj tjetr do te doje
Dhe lojen tende shpejt dota Harroje

Ref:
Larg teje i lumtur
Do tjem patjetr unee
Nuk dua te vuaj
Ende dhe me shum
Nje zemer te re edi se do takoj
Qe me shum se ti do te me doje

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Jonida Maliqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë