TEKSTESHQIP

Jonida Maliqi
Papagalli I Dashurise
Lyrics

Jo ti jo te rikthehem prap tek ti nuk mundem dot
Jo ti prap jo i therrmon tani kutjimet ti bashkojm sa shum vrasin
E etur pas teje gdhija pa neten tende s'flija
Mesazhet pa fund vinin nga ty dhe telefoni qmendej
Te kam zemer jeta ime ne kte bot veq teje s'vlen asgje
Un si femi t'besoja ti nurmat ndrroje nje nga nje
Perseritej historia dhe qdo her i njejti ishe ti
Qdo fjal e pa ndryshuar ti
Papagall i dashuris...

Jo ti jo kur gjithqka tani mbaroj pse me kerkon
Jo ti prap jo i buzeqeshur vjen si hije te shikoj je nje i huaj
E etur pas teje gdhija pa naten tende s'flija
Mesazhet pa fund vinin nga ty dhe telefoni qmendej
Te kam zemer jeta ime ne kte bot veq teje s'vlen asgje
Un si femi t'besoja ti nurmat ndrroje nje nga nje
Perseritej historia dhe qdo her i njejti ishe ti
Qdo fjal e pa ndryshuar ti
Papagall i dashuris...

Te kam zemer jeta ime ne kte bot veq teje s'vlen asgje un si femi t'besoja ti numrat ndrroje nje nga nje ...

Joo jooo

Me ty prap joo ...

DËRGOI: