A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alfred Kaçinari

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  35
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 59 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Alfred Kaçinari është një autor këngësh shumë i njohur. Alfred Kacinari eshte kompozitor, orkestrues, dirigjent e muzikant shqiptar shume i njohur per aktivitetin e tij artistik te gjate dhe intensiv. Alfred Kaçinari ka kryer shkollën e mesme me rezulate të shkëlqyera në gjimnazin “Qemal Stafa” në Tiranë. Ka përfunduar me rezultate shume te larta studimet universitare në Universitetin e Arteve në Tiranë, i diplomuar në degën e kompozicionit (fakulteti i muzikës). Prej vitit 1993 deri ne vitin 2017 ka ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

I ati i

Kachinari (Gjergj Kaçinari)

Shto profile

zyrtare

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më ShumëArtistë Të Ngjashëm:

Mithat Sadiku

Xhevdet Gashi

Arsim Bunjaku

Florent Boshnjaku

Alqi Boshnjaku

Gojart Ferati

Shpëtim Saraçi

Dorian Gjoni

Palokë Kurti

Edmond Zhulali


Tags: Alfred Kacinari

Krijo Një Kartolinë