A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Josif Gegprifti

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 65 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Josif Gegprifti është një shkrimtar. Në vitin 1973 mbaroi gjimnazi m "Muharrem Çollaku" në qytetin e Pogradecit. Në vitin 1978 mbaroi ish Shkollën e Lartë të MPB dhe emërohet oficer në DPB Vlorë ku qëndroi deri në vitin 1991 kohë në të cilën transferohet pranë SHIK Tiranë deri në vitin 1993. Në vitin 1998 rifillon punë në SHIK deri në vitin 2007. Josifi ka botuar dy libra me poezi, një libër me tregime dhe një roman. Është botues në disa. Gazeta të ndryshme me poezi e tregi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Agim Xhuveli

Hyqmet Hasko

Petrit Ruka

Vahit Nasufi

Ragip Ramaj

Martin P Lleshi

Rrustem Geci

Xheladin Hamza

Matt K

Blendi Leci


Tags: Josif Gegprifti

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019