A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Josif Gjipali

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7
BIOGRAFIA: Josif Gjipali është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe klasike. Tenor qe po hap nje karriere te mrekullueshme ne skenat e Europes duke luajtur rolet me te rendesishme te tenorit ne operat e medha, duke i dhene emrin e vecante te nje tenori te klasit te pare. Mbas nje karriere te suksesshme ne Shqiperi ai sot deputon ne operen e La Scala, Milano si dhe ne te gjithe skenat me prestigjoze te Europes ne rolet e operave si "Trovatore", "Traviata", "Ballo me Maska", "Bohema", "Turandot", "Toska", "Norma" etj. Nivel...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Xhelal Bakraqi

Denik Prizreni

Riad Ymeri

Hysen Koçia

Mustafa Ymeri

Ibrahim Tukiçi

Viagra

Niku

Orhan Zeneli

Pajtim Struga


Tags: Josif Gjipali

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019