JR
JR
JR
  • Vendlindja:
  • Diber Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Uk Uk
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 1 Qershor 1985
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
JR është këngëtar i njohur. Venbanimi: Shqiperi-Angli
Reth meje: I rrit deri ne moshen 9 vjecare ne qytetin e Dibres dhe me pas nga kjo moshe e siper vendbaninim e ka pas ne Tirane. Ka jetuar ne Angli per kater vjet ku edhe ka filluar te merret me Rap.Eshte antar i grupit OTR dhe ky grup ben pjese ne DOUBLE-G.JR e ka pas gjithmon nshpirt muziken ku edhe ne shkolle vetem lenda e muzikes ishte ajo ku ai shkelqente Sic thot JR qe fillimin ne skenen e hip hopit e ka pas te veshtire sepse nuk perkrahej nga njerezit qe e donin.Por me insistim ka arritur te punoj dhe normal qe mbasi ai eshte futur ne Double-G army ka gjetur nje grup shkosh dhe personash ku ai gjen mbeshtetje ne rastet e veshtira (nese e kupton).E tash vec ni gja me thon thot JR.
"Doble -G army po merr tan boten" JR thot se antaret e Double-G jane te gjith repera te zgjedh jo vetem nga ana sesi ato rapojne po edhe nga vlerat e mira qe ka secli prej tyne. e me ksi lloj njerezish vec perpara munesh me ec. Shprehja e JR per Double-G eshte: “Nje loje qe luhet me kushtet tona asht nje loje qe kurr smunemi me e hup Tash me sa kuptoj une kjo loj asht komplet e jona Peace out to all our fans n i gats respect 4 all of ya. Bless “JR rreth vitit 2007 filloi te kuptonte se pjesemarrja ne nje grup nuk lejonte te gjithe artistet te shfaqnin maksimumin e potencialit personal dhe qe nga viti 2009 ai bashkepunon me SCARFACE PRODUCTION dhe producentin Shqipetar ambicioz dhe te talentuar BESSI i cili prodhon dhe menaxhon te gjitha produktet e ketij artisti.

Në Prill 2006, JR merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Mos Ta Nin".

Në Prill 2006, AK merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Shanse Skane", në bashkëpunim me JR & Renegade.

Më datë 18 Janar 2015, JR publikon videoklipin "Kur Hy N'rep".

Më datë 2 Janar 2017, Blazer publikon videoklipin "T'fala Kush T'pysi", në bashkëpunim me JR.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: DeNo1 DeNo1  Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 2