Më mbaj mend (për 1 muaj)

Juli Çenko

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  421
BIOGRAFIA: Juli Çenko është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut dhe popullore polifonike. Më datë 28 Dhjetor 2008, Juli Cenko publikon videoklipin "S'duroj Dot Moj Gjirokaster". Më datë 17 Janar 2009, Juli Cenko publikon videoklipin "Cupa Per Baban Le Koken". Më datë 23 Maj 2009, Juli Cenko publikon videoklipin "Gjuha Shqip". Në vitin 2009, Juli Cenko publikon albumin "Nga Shpirti Me Buron Kenga" Më datë 2 Prill 2013, Juli Cenko publikon videoklipin "Kenga Ma Cel Zemren". Në Nëntor 2013, Juli Cenko merr pjesë në Musical...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentNga Shpirti Me Buron Kenga (2009)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Entela Ilirjani

Burbuqe Rada

Sevi

Mimoza Abedini

Liliana Kanina

Mimoza Selimi

Luljeta Kuraja

Suzana Qatipi

Irma Gurakuqi

Lumnije Menxhiqi

Tags: Juli Çenko, Juli Cenko, Julian Cenko, Julin Cenko


Komente mbi këtë artist