Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Julian Mustafa
  • Vendlindja:
  • Korçe 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 6 Nentor 1978
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Julian Mustafa është këngëtar i njohur. Qe ne vogeli ka pasur pasion muziken ku ka filluar studimet per te qe ne moshen 9 vjecare. Ne perjudhen e tranzicionit, ne vitin '95 eshte larguar ne emigrim ne shtetin grek, ku dhe aty pasIoni per muziken ka dhen shkas te jet pkesmares ne shum evente. Ne vitin 2000 eshte kthyer ne Shqiperi, ne qytetin e tij te lindjes, ne Korce dhe ku ka vijuar aktivitetin artistik. Nderkohe ne vitin 2005 u vendos ne Tirane, ku vazhdon aktivitetin ne klabet me muzik live dhe ne shume evente dhe festivale si "Kenga Ime", "Maratoa e kenges popullore", "Top Fest" etj.

Më datë 5 Janar 2010, Julian Mustafa publikon videoklipin "Te Dua Edhe Me Shume".

Në Mars 2014, Julian Mustafa merr pjesë në Kenga Ime 2014 me këngën "Lozonjarja".

Më datë 6 Maj 2014, Julian Mustafa publikon videoklipin "Korcare Me Le Pa Mend".

Në Mars 2014, Julian Mustafa merr pjesë në Kenga Ime 2014 me këngën "Pres E S’duroj Dot".

Më datë 3 Dhjetor 2014, Julian Mustafa publikon videoklipin "Ajo S'kthehet".

Më datë 20 Janar 2015, Julian Mustafa publikon videoklipin "Luje".

Në Maj 2015, Julian Mustafa merr pjesë në Top Fest 12 me këngën "Ai Dhe Ajo".

Më datë 28 Janar 2016, Julian Mustafa publikon videoklipin "Si Era E Malit". Videoklipi u prodhua nga Swart Production.

Më datë 31 Janar 2017, Julian Mustafa publikon videoklipin "Çupeze".

Më datë 31 Mars 2018, Julian Mustafa publikon videoklipin "Nuse Per Bandill".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë KomentKomente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet