Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Juliana Pasha - Nenave Shqipetare  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

27/01/2012

2012-01-27T02:47:43+00:00(70-vjetori Vace Zeles)

Nenave shqiptare dua t’ju kendoj
Nje kenge plot dashuri qe s’njeh kufi
Nenave bujare jeten dhe gezimin
Ne tek ju e gjejme prane jush e ndjejme

Ju jeni si nje fllad kur puthni lehte femine
Por ktheni ne tallaz kur dikush ju prek lirine
Ju jeni si nje fllad kur puthni lehte femine
Ju i jepni vendit tone krenarine

Nena shqiptare ju ne c’do stuhi
E mbajtet koken lart plot krenari
Kur dikush nga ju prej t’vetmit bir u nda
Askush ne ket’ bote lotet s’ju than

Zemrat tona qeshin qeshin pa pushim
Krenare ato jane per ju gjithmone


Ky tekst u dërgua nga Eltion
Më Shumë Këngë Nga Juliana Pasha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet