Më mbaj mend (për 1 muaj)

Juliana Pasha - Kolazh Berati (Guret E Sokakut, Mora Mandolinen) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

1. Edhe guret e soka-sokakut
Per ty bë-ënin shiqajet x2

Ohajajaj lule zambakut
Kur me shkon sokakut
Jashikut o me goj s'i flet x2

Edhe faqja t'u bo grop moj grope
Si para-aja e misirit x2

O jarshikut ç'i derdhen lotet
Nga sevda-aja e bukurise x2

Çka ky lumi qe utrin utrin-e
Pret beha-arin te na vij x2

O pret beharin te na vij e
Lahen djemte e kasabase
Te gorices te kalase

2. Mora mandolinen dola ne sokak
Ti moj goce e vogel ç’me bere merak

Vaj vaj vaj gishtat me kajmak
Me ty goce e vogel
seç kam zene merak

Mora mandolinen dola ne avlli
Me ty goce e vogel rashe ne dashuri

Vaj vaj vaj gishtat me kajmak
Me ty goce e vogel
seç kam zene merak


Juliana Pasha - Kolazh Berati (Guret E Sokakut, Mora Mandolinen)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kolazh Berati (Guret E Sokakut, Mora Mandolinen)".
3. Video është e këngës "Kolazh Berati (Guret E Sokakut, Mora Mandolinen)", por nuk këndohet nga Juliana Pasha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Juliana Pasha:


Komente 0