A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Julieta Venegas

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17
  • Vendlindja:
  • Long Beach, California 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 48 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Julieta Venegas është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Julieta Venegas Percevault, known professionally as Julieta Venegas, is an American-born Mexican singer, songwriter, instrumentalist and producer, who sings pop-rock in Spanish. She speaks English, Portuguese, and Spanish fluently. She has a twin sister, Yvonne, who is a photographer. Venegas grew up in Tijuana and began studying music at the age of eight. She went on to join several bands including Mexican ska band Tijuana No!. She plays several...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Jennifer Lopez

Dido

Lara Fabian

Thalia

Laura Pausini

Celine Dion

Mariah Carey

Kelly Clarkson

Ciara

Katy Perry


Tags: Julieta Venegas

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019