Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jurgen Çipi
(1995-2020)
  • Vendlindja:
  • Klos 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9
Këndon kryesisht: hip-hop

Jurgen Çipi është këngëtar i njohur. Jurgen Cipi, i riu 22-vjeçar, i cili prej vitesh vuante nga leucemia ka humbur betejën me këtë sëmundje. Vite më parë, ai u shtrua në një prej spitaleve të Milanos dhe fotografitë u shpërndanë kudo në rrjete sociale dhe emisione televizive ku kërkonin të ardhura për të ndjekur trajtimin e tij. I gjithë rrjeti duket se ka shpërthyer në lot nga humbja e tij pasi ishte në lule të rinisë dhe la në gjysmë ëndrrën për tu bërë këngëtar. Cipi kishte publikuar projekte muzikore, por nuk e kishte arritur ende kulmin e karrierës pasi u detyrua të linte cdo angazhim për tu trajtuar për sëmundjen që kishte.

Miqtë e tij në rrjete sociale kanë bërë të ditur lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta. Disa prej shkrimeve për të:
-“Dhimbje e madhe, helm e lot… Tronditet qyteti i Klosit, me këtë lajm tronditës dhe të papritur. Humbja e këtij djali që ne të gjithë e kemi njohur, dhe menduam do ta kemi pranë nesh jo se do të largohet nga ne përgjithmon.
Qofsh i xhenetit djalë i mirë! Ngushëllime familjes Çipi për humbjen e madhe të djalit tyre Jurgen Çipi! I paharruar do të mbetet gjithmon!”
-“Zoti te deshti prane vetes vlla, sepse engjejt i do atje jo ketu, nuk te la ne mesin tone, qofshe i xhenetit Jurgen”
-“Lajm shumë i rëndë. Dhimbje lot pafund. O zot durim familjes. Zoti ne xhenet”
-“Ti nuk u dorzove kurrë sdi pse u dorzove tani?! Shpresoja që do vije përseri pranë nesh Po Zoti të mori pranë vetes Na le një dhimbje shumë të madhe kusho Do na mungosh shumë U prehsh në Paqe. Qofsh i Parajsës”
-“Kendo me engjejt!!”
-“Dhimbje pa fund qe ska fjal ta pershkruaj qofsh i xhenetit Jurgen Cipi, zoti ta boft rrugen krejt lule,, zoti u tregua i padrejt me ty qe te mori kaq te ri ngushllime familjes zoti ju dhent forc”

Më datë 29 Korrik 2017, Jurgen Cipi publikon videoklipin "Bashk'".

Më datë 15 Nëntor 2017, Jurgen Cipi publikon videoklipin "A Ja Ka Vlejt".

Më datë 23 Shkurt 2018, Jurgen Çipi publikon videoklipin "Mos U Dorzo".

Më datë 8 Gusht 2018, Aldo Çomi & Jurgen publikojnë videoklipin "Sikur Ti" dhe është kujdesur janë për tekstin e këngës. Muzika e këngës u punua nga Joniad Banushi, ndërsa videoklipi u prodhua nga kompania DArt Channel.

Më datë 30 Janar 2019, Renato Doko & Jurgen Cipi publikojnë videoklipin "E Pim E Pim".

Më datë 5 Shtator 2019, 3Glantin & Jurgen publikojnë videoklipin "Ça M'bone".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Komente 0