A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Justina Aliaj - Xhaketa E Kuqe


Choose star rating

Rating:  3.7 / Votes cast:  3

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

05/04/2010

2010-04-05T10:45:04


It's a long time that we try finding the lyrics to "Xhaketa E Kuqe" sung by Justina Aliaj.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Juliana Pasha & Rosela Gjylbegu. We wish that's the lyrics you are looking for:

E mbaje ti ate n'ato vite
kujtime shpesh nder mend ajo me sillte
sa mall per te mbi supe kur e hidhje
xhaketa jote o baba

n'jastek e vije ti n'ate vite
te ngjyer me gjak te kuq shoke qe rane
gjithmone mbi te dhimbje ata lane
xhakete e kuqe o baba

do marr me vete xhaketen tende
qe kohen e madhe me sjell nder mendje
me te shkoj une ne feste e ne ne furtune 2x
xhaketen e kuqe jo se harroj baba


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019