Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jusuf Gervalla - Ave Maria Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Po ndëgjoni tregimin tim të dashtun
nja dy zemra të bashkueme në një
me shpresa të dhimbshme për një dashuni
kur lëshohet nata fluturojnë mendimet
në largësi të larta qiellit të kaltër në përqafim
derisa zemra më ulet në lot

shumë kohë u deshtën dhe të lumtun ishim
por erdh një ditë një ditë e tmerrshme
m’i mbledhë tregimet
m’i shëndrroi në andërr të natës dimnore
o këngë e dashtun më kthe të kaluarën
dhe fjalët e bukura
Ave maria

Eja me dritën e agimeve të bardha
m’i kthe kujtimet

Aaaveee Mariiiaaa
Aaaveee Mariiiaaa

Të lutem sonte po të lutem kthehu
zemra vetëm ty të kërkon

Ave Mariiiaaa
Aaaveee Mariiiaaa
Aaaveee Mariiiaaa

Të lutem sonte po të lutem kthehu
zemra vetëm ty të kërkon

Aaaveee Mariiiaaa


Ky tekst u dërgua nga  etrit

Jusuf Gervalla - Ave Maria
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ave Maria".
3. Video është e këngës "Ave Maria", por nuk këndohet nga Jusuf Gervalla.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Jusuf Gërvalla:


Komente 0