Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Dasmash - Piku Mollë E Kuqe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  9

Piku mollë e kuqe
E na ra prej malit.
I: Rritu vajzë e bukur
Prej merakut t’djalit. :I
Hej piku mollë e kuqe
E na ra n’qat’ vend-e.
Rritu vashë e bukur
Prej merakut tem!
Piku mollë e kuqe
E na ra n’saksi-e.
Rritu vajzë e bukur
Veç për dashuri-e!


Këngë Dasmash - Piku Mollë E Kuqe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Piku Mollë E Kuqe".
3. Video është e këngës "Piku Mollë E Kuqe", por nuk këndohet nga Këngë Dasmash.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Dasmash:


Komente 2