Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Dasmash - O Kush Po Vjen Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

O kush po vjen
O përmes lëndinës?
O ma e buk’ra
Çikë e Prishtinës!
O kush ia mori
Bukurinë hanës?
O ma e mira
Gocë e Tiranës!
O kush ma ka
Bardhësinë e borës?
O kjo syzeza
Çikë e Gjakovës!
O kush po i çel-o
Lulet e majit?
O kjo belholla
O prej Gjilanit!
O kush na solli
Flladin e verës?
O vjen me vrap
Kjo gocë e Pejës!
O kush ju plasi
Zemrat djelmënisë?
O ma e buk’ra
E gjithë Shqiptarisë!


Këngë Dasmash - O Kush Po Vjen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Kush Po Vjen".
3. Video është e këngës "O Kush Po Vjen", por nuk këndohet nga Këngë Dasmash.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Dasmash:


Komente 1