Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Këngë Kosovare - Krejt Çka Kam Për Ty I Shes  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

12/08/2014

2014-08-12T15:53:55+00:00Mori çikë moj bukuri
Ma ke çu shpirtin peshë
Kur m’shikon me ata sy
Duket se kam lindë për ty.
Ref.:
Jeta ime ç’e mbet era
Po të pres çikë qe tri vera
Qe tri vera po të pres
Krejt çka kam për ty i shes.
Do ta shes unë dhe orën
Hajde çik-o jepma dorën!
Do t’a shes unë edhe shpinë
Veç ti falma dashurinë!
Shpesh të shof në kafiteri
Më mahnit me hijeshi.
Kur vallzon ti mu’ më huton
Zemra vetëm ty të don.
Ref.:
Jeta…


Më Shumë Këngë Nga Këngë Kosovare:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet