Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Shkodrane - Karajfili I Kuq Si Gjaku Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2

O karajfili i kuq si gjaku,
Aman, aman!
I: O n’Shkodër tonë ka ra sevda. :I
O për njata që i zen maraku
Aman, aman!
Hallin s’kanë se ku me kja.
I kam ra shpend’ve në kambë,
Aman, aman!
O hallin tem iu kam diftu’.
O se ata që shetisin dynjanë,
Aman, aman!
Ata gjejnë derman për mu’.
O karajfil me kunorë,
Aman, aman!
O q’i çil gonxhet përditë.
O të kam njoftë moj qysh në shkollë,
Aman, aman!
E mashallah sa qenke rritë!


Këngë Shkodrane - Karajfili I Kuq Si Gjaku
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Karajfili I Kuq Si Gjaku".
3. Video është e këngës "Karajfili I Kuq Si Gjaku", por nuk këndohet nga Këngë Shkodrane.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Shkodrane:


Komente 0