Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Shkodrane - Karajfilat Që I Ka Shkodra Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  25

I: Karajfilat që i ka Shkodra
Medet sa t’bukur janë. :I
I: Gonxhe t’mdhaja, gonxhe t’vogla
Me erë mbushin’ dynjanë,
Aman, aman. :I

Trandofillja lypte hije
Medet-o për me çilë.
Gjeth’t i dalin fije, fije
medet sa erë të mirë,
Aman, aman.

Marangjyli kaq i bukur
Medet por s’paska erë.
Me ia prek gjethin me pupul
fletet ç’i bjen menjiherë.
Aman, aman.


Ky tekst u dërgua nga Paemer

Këngë Shkodrane - Karajfilat Që I Ka Shkodra
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Karajfilat Që I Ka Shkodra".
3. Video është e këngës "Karajfilat Që I Ka Shkodra", por nuk këndohet nga Këngë Shkodrane.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Shkodrane:


Komente 0