Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Shkodrane - Si T’kam Dashtë Moj Unë Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

I: Si t’kam dashtë moj unë ty
Askërkush moj nuk e din. :I
I: Nuk të ndërroj moj unë ty
Se në zemër të mbaj mbyll në dry! :I
Hajde drandofille,
Hajde plot me erë!
Sa bukur m’ke çile,
Hajde të marr erë!
I: Hajde pra mori vashë
Besën ty ta dhashë! :I
Sa herë rrugës kur të ndeshi
Ndalu pak e fol njiherë.
Ti më flet e unë qeshi
Se më ngjan si luleverë.
Ref.:
Vene pra shaminë,
Vene midis ballit!
Mori shtat selvi
Mori lulja e allit.
Vene pra hyrije
Se të paska hije!
Sa bukur dukesh n’pranverë
T’gjitha shoqet t’kanë zili.
Edhe unë tuj t’kqyr’ përherë
Si nji lule në saksi.
Ref.:
Drandofille e kuqe
Oh sa kenke rritë
Mori buzëburbuqe
Tuj u rritë përditë.
Hajde pra hyrije
Se të ka hije!


Këngë Shkodrane - Si T’kam Dashtë Moj Unë Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Si T’kam Dashtë Moj Unë Ty".
3. Video është e këngës "Si T’kam Dashtë Moj Unë Ty", por nuk këndohet nga Këngë Shkodrane.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Shkodrane:


Komente 0