Më mbaj mend (për 1 muaj)


KAOS - Veshna Gjon

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Veshna Gjon".
3. Video është e këngës "Veshna Gjon", por nuk këndohet nga KAOS.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

KAOS - Veshna Gjon  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Këngë e albumit:

"Bardh E Zi"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2008

2008-11-30T23:00:00+00:00Veshna gjon se em pelqen aha…
Perfuni thobës rrypi m'bjen
i veshi nese me ni kom dy i nxen
edhe ma posht i lshoj m’vesin qysh muj
me shti doren ën gjep kur i kom gjepat te gujt
me bo mi pas qaq t’mdhaja nuk em vyjn
me bo me vesh tesha t‘ngushta mes pa frym
duhet numer x x x l me porosit gjinve ju doket fell po so me ransi
ma then kur i blej, gjith i marr ma t’gjona
najs doken me patika t'bardha tona
duhet 2 or mi la 5 mi hekuros me bo me hi n'ujë sem lojn mu fundos
smuj me paramenu veten tu e majt me gell frizuren,
me farmerka t’ngushta me jakne t’lekures
jom kon i vetmi si gengsta n’mramje t’matures
jom msu mu vesh gjon kjo o pjes e kultures

Ref:2x
Veshna gjon, shoqes tone pi pelqen ( ha )
shoqes tone pi pelqen ( gjon )
shoqes tone pi pelqen, kush ? pantollat e gjona t’lshume

Kur eci mos me m’ra non stop i qoj te nalt
t’gjona i kom edhe pizhamat edhe teshat kat
kur ulna mi lidh lidhsat m’shihen boksericat
jom m’su mi lshu shum e nuk muj mi qu te kthiza
me dasht mema hi n'ko.. hehe s’un um mrrin
se i kom pantollat qi pa rryp ëm bin
se qeli patentin per mi vesh, posht i kthej dyfish
per mos mi shkel me patika i shti me gisht
dej sa e kom msu qit fore gjith i kom qky
s’muj me ngajt shpejt as ka dy shkallë mi kapercy
oo fakt, menxi e boj ni hap, i piki me keqap
po xehër doken prap, s’muj me paramenu veten
mi pas t’ngjita per trupi teshat, tuj m'dal zinxhiri jasht
deri n'mes e qelt kmisha, kom mu vesh gjon edhe kur t’bona pensioner
kjo o pjesë e kultures, se un jom reper.

Ref:2x
Veshna gjon, shoqes tone pi pelqen ( ha )
shoqes tone pi pelqen ( gjon )
shoqes tone pi pelqen, kush ? pantollat e gjona t’lshume

2x
Plot jon ka lypin rrypin me ma nu
pantollat s'jom kam bin po vet i kom lshu
vet vet, çi pë, vet vet i kom lshu(jaaa)
Shumë mirë po t'rrinë, vec ruju se pot bine
Shumë mirë po t'rrinë, vec ruju se pot bine
kush ? pantollat e gjona t’lshume.

Ref:2x
Veshna gjon, shoqes tone pi pelqen ( ha )
shoqes tone pi pelqen ( gjon )
shoqes tone pi pelqen, kush ? pantollat e gjona t’lshume

Veshna gjon… hah… gjon… kush… veshna gjon… hah… gjon… kush…


Ky tekst u dërgua nga  pasha
Më Shumë Këngë Nga KAOS:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet