Më mbaj mend (për 1 muaj)


KAOS - Faleminderit

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Faleminderit".
3. Video është e këngës "Faleminderit", por nuk këndohet nga KAOS.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

KAOS - Faleminderit  (Feat. 2po2)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Këngë e albumit:

"X"

Komente

Asnjë Koment

Featuring

2po2

07/08/2013

2013-08-07T15:54:18+00:00VIG POPPA:
(Ahh) Jena rritë, jena pjekë/
Deri dje, çdo dit' rrugve ke mujt me na gjetë/
Jena kon Repera, kurr nuk ka pasë Tjerë/
Kur nuk kan ditë çka osht Hip-Hopi Hiq/
Jena Msu, qysh me qitë, çka ke ni/
Çka t'ka prekë, çka t'ka mytë, çka t'ka gzu/
Çka nin se ki leht' me shpreh/
Aftsinë me shpreh, Ti kurr nuk munesh me ble/
S'bohesh Reper, nese Reper nuk je(NO WAY)/
Fjalt' që i thu, kerkush si nin nese si nin Ti vet/
Kërkush tjetër sun e përshkrun çka mrena ki Ti fell/
Do sene s'munesh mi Pagu, se nuk i blen me Lek/
Secilli prej Neve, Ty munet me ta shkru ni Tekst/
Po s'munesh kurr veten me zor me dashtë kët Sen/
Ja e don ja se don, edhe dallohesh Leht/
Hip-Hop kom sa dush, krejtve me ren me ju jep/
Du me mbledh veq Profitin e me shti mrena n'xhep/

Refreni(VIG POPPA):

Thojnë që Paret t'bojn Njeri, po st'Bojnë kurrfar Reperi/
Ami paret, maje Repin. Faleminderit(3X)/
Ami paret maje Repin Faleminderit/
Paret t'bojn Njeri, po st'bojnë kurrfar Reperi/
Ami paret, maje Repin. Faleminderit(3X)/
Ami paret, maje Repin. Faleminderit/

LUMI B:

Shkruj veq 5 Minuta n'Dit, Plot Reptura SICK/
Hajdeni krejt bonu bashk lirisht, se prej juve s'tutna HIQ/
Jo nuk maj Allti, as me gjujt si Shti/
S'kom nevoj me thirrë kerkon, se me krejt e kena Mirë/
Kerkush se bon ma Leht/
VIG POPPA, got my Back/
Jena veq 2 po Shum t'mdhej/
Plus osht edhe 2po2 knej/
Paret n'xhep, Fuck what you Say/
S'dini ju sen, Foli për krejt/
Kqyrna qysh dush, Shtremt ose Drejt/
E kena thon për Mu o' Krejt Njejt/
S'po muj pa e thon se t'kom pasë Shok/
Muzika që je tu e bo o' Bërllog/
Po shihet qe s'ki vesh, VAN GOGH/
Repi ta ka lshu mjekërr e u bo POP/
S'po muj pa e thon se t'kom pasë Shok/
Muzika që je tu e bo o' Bërllog/
Po shihet qe s'ki vesh, VAN GOGH/
Repi ta ka lshu mjekërr e u bo POP/

Refreni(VIG POPPA):

Thojnë që Paret t'bojn Njeri, po st'Bojnë kurrfar Reperi/
Ami paret, maje Repin. Faleminderit(3X)/
Ami paret maje Repin Faleminderit/
Paret t'bojn Njeri, po st'bojnë kurrfar Reperi/
Ami paret, maje Repin. Faleminderit(3X)/
Ami paret, maje Repin. Faleminderit/

2PO2:

Ju nuk pe dini se Mangupa n'Hip-Hop nuk ka/
Çka jon gjallë jon t'Dellave, tjert t'Dellave jon Vra/
Nuk bohet Repi asniher mu shitë Burrë/
Ja për Pare, ja për Qef se je rritë n'qat Kulturë/
Kshtuqë, Ama Respektin edhe Paret, FALEMINDERIT/
E kom nxjerr Une Repin n'dritë prej Territ/
Jom kah Lundroj nëpër Valë, mes t'mirës e sherrit/
Po lypin BEEF, amo nuk jon Ant t'Nivelit/
2 Grushta Dhe Njerzt vijnë me ti lshu Përmi/
2 Gishta Ftyrë duhesh mi ru, para se n'Dhe me t'Shti/
Kodet e Rrugës m'kan rritë, hala i maj prej At'herit/
Kan Respekt për Besnikun Mangupat e Shehrit/
Bohet KAOS, kur vijnë KAOS-at me 1 Reper Besnik/
S'jom i madh, po jom Reper AUTENTIK/
Prej Aeroplanit Diferenca o' ka vrehet/
E vërteta kah Legjenda o' ka kthehet/

Refreni(VIG POPPA):

Thojnë që Paret t'bojn Njeri, po st'Bojnë kurrfar Reperi/
Ami paret, maje Repin. Faleminderit(3X)/
Ami paret maje Repin Faleminderit/
Paret t'bojn Njeri, po st'bojnë kurrfar Reperi/
Ami paret, maje Repin. Faleminderit(3X)/
Ami paret, maje Repin. Faleminderit/


Ky tekst u dërgua nga  Xaimmi1
Më Shumë Këngë Nga KAOS:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet