A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Kadri Ismajli - Vetmia


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

13/05/2010

2010-05-13T10:47:20

Music & Lyrics:

Kadri Ismajli

Arrangement:

Fatos Canolli

Song from the album:

"Hajt Luje Luje"

Participating in

Çelësi Muzikor 4


Vetmia
2/Sa e rende eshte moj lule
Vetmia kur te kaplon
as ka kush qe te me ngushllon
as nje fjal qe te me gezon/2
2/Shtigjet na u paskan mbyllur
as nje rrug drejt nuk me shkon
a sa mire moj do te ishte
t`ktheht dashunia jone/2
II
2/Vargjet qe ti shkrova moj lule
Po i ruj me xhelozi
per kujtimet qe me dhurove
se mbja dot as ket vetmi/2
2/Shtigjet na u paskan mbyllur
as nje rrug drejt nuk me shkon
a sa mire moj do te ishte
t`ktheht dashunia jone/2
III
2/Shtigjet na u paskan mbyllur
as nje rrug drejt nuk me shkon
a sa mire moj do te ishte
t`ktheht dashunia jone/2


Lyrics submited by kadri ismajli
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019