Kadri Ismajli
Kadri Ismajli

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Vaksincë (Kumanovë) Maqedoni E Veriut
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër Zvicër
  • Mosha:
  • 57 Vjeç

Biografia

BIOGRAFIA: Kadri Ismajli është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Qe ne bankat e shkollen fillore merrej me muzik kendim dhe me aktrim. U regjîstrua ne shkollen e mesme "Nace Bugjoni" ne Kumanove ishte ishte aktiv ne SHKA "Bajram Shabani" si solist i merituar. Pasi kryen shkollen e mesme eshte regjistrua ne shkollen e Lart teknike ne Ferizaj ku ne ate koh ka qen antar i SHKA "Minexi" Ferizaj, ku ka marr pjes edhe ne grupin muzikor te shkolles si student. Pas diplomimit ne Shkollen e Lart ne Ferizaj (1988) shkon...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume» Dërgo Një Këngë »


Komente 0